Odšťavňovač do každé domácnosti, kam nechodí lékař

Už několik let je v naší domácnosti odšťavňovač čestným hostem, i když ho nepoužíváme denně, stojí za to , do něj investovat, pořídit ho pro celou rodinu. My máme šnekový, který je výkonný a odšťavňuje jedna radost. Fresh patří na nás stůl vždy hlavně v době sychravých měsíců, ale i letních radovánek. Už léta nekupuji průmyslové limonády, džusy, jelikož mi nechutná jejich chemická chuť. Stačí mít doma vždy po ruce mrkev, jablka a sezónní ovoce, které máme rádi. Proto u nás nepřijde na zmar ani kousek ovoce nebo zeleniny. Odšťavňovat se dá cokoli a co je měkké, dávám vždy do smoothovače. Na koktejlech mléčných i nemléčných si tak nepochutnává jen naše dcerka, ale doslova celá rodina.

 
 
 
 

Jaké účinky tedy mají tyto šťávy na naše zdraví? Pojďme si představit několik typů a blahodárných léčebných účinků jednotlivých ovocných nebo zeleninových šťáv .

 

 

 

Ananasová vyplavuje nahromaděnou vodu z tkání, zlepšuje vstřebávání bílkovin, podporuje trávení, má čistící schopnost, působí močopudně, zlepšuje prokrvování, snižuje krevní tlak a rozpouští usazeniny v cévách, působí protizánětlivě, uvolňuje svalové napětí a lokální svalové křeče.

 
 
 

Avokádová vyživuje pleť, podporuje její správné fungování, napomáhá udržet nízkou hmotnost.

 
 
 

Banánová působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku, odstraňuje otoky a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, zbavuje organismus toxických látek, léčí zanícené žaludeční sliznice, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitní systém, pomáhá při poruchách spánku a uklidňuje nervy.

 
 
 

Borůvková omlazuje a dávají životní energii, je dobrá na unavené oči, uklidňuje nervy, pomáhá při průjmu, snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi, působí preventivně proti infekcím, posiluje imunitní systém, chrání tělesné buňky proti volným radikálům.

 
 
 

Brokolicová snižuje riziko nádorových onemocnění.

 
 
 

Jahodová podporuje stavbu tkáňového pletiva, používá se při chorobách jaterních a žlučníkových, působí močopudně, podporuje stolici, zbavuje střeva jedovatých látek, zmírňuje trávicí potíže a snižuje tlak. Jo a zvyšuje potenci…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Broskvová je močopudná, čistí ledviny a blahodárně působí na močový měchýř.

 
 
 

Celerová obsahuje velké množství železa a hořčíku, působí pozitivně na krvetvorbu, dodává energii a snižuje únavu.

 
 
 

Červená řepa pomáhá při nepravidelné a bolestivé menstruaci, na krvetvorbu, dobrý zdroj křemíků, tvorba a pevnost vazivových tkání a kostí dobrá na cévy, na pružnost pokožky, pro pevné vlasy a nehty, podporuje regeneraci celkového organismu.

 
 
 

Grapefruitová podporuje trávení, pomáhá při látkové výměně, zpevňuje tkáně, podporuje trávení, pomáhá při žilních onemocněních, křečových žílách a hemeroidech, posiluje imunitní systém, podporují produkci hormonů, preventivně působí proti infekcím a nachlazení, čistí střeva a stabilizuje střevní flóru, aktivuje látkovou přeměnu a růst buněk, pomáhá k redukci nadváhy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hroznová vylučuje kyselinu močovou.

 
 
 

Hrušková má silně močopudný účinek a je cenným pomocníkem při detoxikaci.

 
 
 

Jablečná zlepšuje krevní oběh, posiluje srdce, stabilizuje hladinu cukru, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu, napomáhá pročišťování tlustého střeva, posiluje nervy a imunitní systém.

 
 
 

Karotková pomáhá zachovat zuby a strukturu kostí, proti tvorbě vředů a otoků zvyšuje odolnost proti infekcím, zabraňuje onemocněním očí, zánětu krčních mandlí, a dýchacího ústrojí, chrání nervy, působí na celkovou harmonizaci organismu, čistí játra, prospívá pokožce, zvyšuje odolnost proti infekcím a chrání proti volným radikálům. Omlazuje.

 

Melounová na ledvinové poruchy, je močopudná.

 
 
 

Meruňková zevnitř čistí pleť, udržuje vlhkost pokožky, zpevňuje její tkáň, podporuje tvorbu červených krvinek.

 
 
 

Okurková je tím nejlepším přírodním diuretikem, podporuje růst vlasů, srovná nám tlak, zpevňuje nehty a dásně, čistí pleť. Směs okurkové šťávy s karotkovou má příznivý vliv na revmatické potíže, přidáním šťávy z červené řepy, pochod urychlíme.

 
 
 

Pomerančová uvádí do chodu látkovou přeměnu v buňkách a dodává životní energii.

 
 
 

Třešňová čistí játra, krev a ledviny, stimuluje vyměšování šťáv zažívacího ústrojí a moče.

 
 
 

Zelná čistí střeva, je dobrá redukci nadváhy, urychluje hojení vředů, čistí organismus, vyhání střevní parazity.

 
 
 

Přesvědčil Vás tento článek k pořízení odšťavňovače nebo smoothie makeru? Preferujete raději džusy kupované, nebo domácí? Jaké šťávy dáváte dětem? Pokud potřebujete pomoci s tématem výživy pro Vás nebo Vaše děti více o mne a mých službách se dozvíte na www.nutricni-terapeut.com